Krém na opalování a přípravky po slunění

Minerální faktor

Ohleduplnost k pokožce i k přírodě – neobsahuje chemické filtry.

Natural produkt

Bez SLS/SLES, bez parabenů, bez alergenů a syntetických barviv.

Snadná roztíratelnost

Přestože krém obsahuje minerální filtr, je snadno roztíratelný.

Jak na první objednávku
Nižší ceny

To mě zajímá

Eurona v akci – fotky
Před a po

Podívám se

Můžete získat více
DÁRKY

Omrknu

Sluneční ochrana – filtry

Asi se vám už doneslo, že sluneční paprsky umí nemají jen pozitivní vliv (vitamín D), ale pronikají do kůže a mohou napáchat pěknou neplechu. Jedná se zejména o UVA a UVB (liší se vlnovou délkou). Jednak mohou kůži poškodit povrchově (spálení, puchýře), ale také pronikají hlouběji, způsobují stárnutí kůže a mohou dokonce vyvolat rakovinu kůže. Je taky známé poškození očí a na ostrém slunci (zejména u vody, kde se paprsky odráží) si vhodné si je chránit. Z toho důvodu se vyrábí opalovací krémy, které umí redukovat nežádoucí vliv. Jsou dva typy (popřípadě i kombinované) – chemické a minerální (fyzikální). Více najdete v článku ZDE>>. Já volím ty minerální a v článku se dozvíte proč.

Jste na stránkách, které věnuji přípravkům českého výrobce kosmetiky a bytové drogerie (také chov lososů, přípravky pro mazlíčky i zahradu) Eurona. Dále najdete moji tipy, jak se chránit proti nežádoucím vlivům slunička a jaké výrobky můžete zvolit na regeneraci po slunění. Všechny jsou z řady Natural Produkt (neobsahují SLS/SLES, ani parabeny, alergeny nebo syntetická barviva). Oceňuji zejména to, že opalovací krém obsahuje minerální filtry (bez rizik na zdraví), snadno se roztírá a opravdu příjemně voní.

Povídání s Erikou

Máte rádi videa? Pak si pusťte povídání s Erikou Čákorovou. Byla jsem u ní na návštěvě v Záboří nad Labem a tak vznikl spontánní nápad. Vzaly jsme stativ a mobil a pustili se do krátkého rozhovoru. Otázky se týkaly opalování, slunečních filtrů, faktoru na obalu…

Opalovací řada od EURONY

01

Opalovací krém (SPF 25)

Kód – 6078

Ochrana proti UVA a UVB záření

Prevence vzniku vrásek

Prevence pignetových skvrn

Rychlá vstřebatelnost

Příjemná vůně papáji a ananasu

Ocranný krém obsahuje komplex minerálních filtrů, které chrání před UVA i UVB. Přírodní složky chrání před pigmentaci. Základními složkami jsou rýžový a kokosový olej a obsahuje také Aloe vera (hydratace) a také přírodní extrakt z papáji a ananasu.

02

Balzám po opalování

Kód – 6079

Intenzivní regenerace

Chladivý efekt

Zklidnění a hydratace

Rychlá vstřebatelnost

Příjemná vůně papáji a ananasu

Panthenol a alantoin zklidňují pokožku po vystavení slunci, přírodní komplax zpomaluji stárnutí a pigmentaci, oceníte také chladivý efekt a hydratační působení Aleo vera. Extrak z papáji má antioxidační účinky a další složky také účinně regenerují.

03

Sprchový gel po opalování

Kód – 6080

Jemné mytí pokožky

Zklidňuje a osvěžuje

Výživa a hydratace

Urychluje regeneraci

Příjemná vůně papáji a ananasu

Sprchový gel obsahuje podobné složky jako balzám po opalování – panthenol, alantoin, Aloe vera, extrakt z papáji. Přírodní zkrášlujícíc komplex Vital Beauty s rýžovým proteinem zlepšuje elasticitu kůže a zanechává ji sametově jemnou.

02

Balzám po opalování

Sluneční řadu doplňuje také pleťová maska. Díky svému složení intenzivně hydratuje, zklidňuje a urychleje regeneraci. Pleť dokonale vyživuje, zpevňuje a omlazuje. Stimuluje tvorbu kalagenu a vyhlazuje drobné vrásky. Také redukuje černé tečky! 

Oceníte také nádhernou vůni papáji a ananasu.

Slunce, opalování a ochranné krémy

Článek na blogu:

Zajímá vás, co jsou to chemické a minerální filtry a jaký je jejich vliv na naše zdraví? Existují už nyní studie a hypotézy o negativním vlivu chemických filtrů na přírodu (ryby, korály…). Já to riskovat nechci.

Desatero bezpečného opalování

ochranu volte dle fototypu

Každý jsme jiný. Někumu ke spálení na ostrém slunci stačí 15 minut a jiný zvládně klidně dvakrát více. Je to zejména o množství pigmentu. Ideální je si určit svůj fototyp a tím se řídit.

Klimatické pásmo

Narodili jsme se v určitých klimatických podmínkách a zároveň jsme zdědili od svých předků svou citlivost na slunce. Nejste satvění na exotické destinace, musíme se chránit krémy.

Dostatečné množství

Testy se dělají s mnohem větší množstvím (vrstvou) krému, než my běžně aplikujeme. Doporučené množství na tělo je asi třetina 100 ml balení, pouze za této podmínky to odpovídá testům.

Aplikaci opakujte

Nevěřte nikdy nápisům, že je krém voděodolný. Některýmůže být více a jiný méně odolný, ale smývají se úplně všechny. Proto opakujte po koupání, pocení a utírání ručníkem.

Nic nechrání na 100%

Neexistuje žádný krém, který vám zajistí 100% ochranu. I ty nejvyšší  SPF faktory odfiltrují sice vyšší část, ale část vždy proniká. Minimalizujte svůj pobyt na slunci a chraňte se slunečníkem, oblečením…

Pokrývka hlavy

Chraňte se pokrývkou hlavy před úžehem. Předejdete tak bolestem hlavy, přehřátí a případné nevolnosti a zvracení. Zároveň si tak můžete chránit (klobouk, kšiltovka) i citlivý obličej.

Dostatek tekutin

Dopřejte si dostatek tekutin, v létě má naše tělo větší spotřebu. Mnoho tekutin ztrácíme pocením, aby se tělo mohlo ochlazovat. Ve velkém horku pijde často menší množství vody – prevence průjmů.

Vyhněte se slunci kolem poledne

V době mezi 11. a 15. hodinou se sluníčku vyhýbejte. Možná jste si všimli, že i jižní národy mají siestu a zalezou někam do stínu, i když slunce zvládají líp než my Středoevropani.

Opatrnost u dětí

U dětí buďze obzvláště opatrní. Jejich kůže je mnohem propustnější. I z tohoto důvodu se nesmí u malých dětí používat chemické filtry. Ideální je malinké děti sluníčku vůbec nevystavovat.

Obličej a dekolt

Obzvlášte my ženy chceme vypadat mladě. Možná opálená kůže navodí mladost, ale věřte tomu, že ve skutečnosti kůže působením sluníčka stárne rychleji. Chraňtě si tedy obličej i dekolt, kde je věk vidět nejvíc.

Kolik procent odfiltrují krémy s faktorem:

SPF 15 – propustí do kůže 1/15 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 93% paprsků.
SPF 30 –propustí do kůže 1/30 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 97% paprsků.
SPF 50 –propustí do kůže 1/50 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 98% paprsků.

Nejvyšší možný faktor na obalu je SPF 50:

Sami vidíte, že rozdíl mezi faktorem 15 a 50 není velký. I z tohoto důvodu už pár let nenajdeme krémy s  označením vyšším než SPF 50. Rozdíl mezi SPF 50 a SPF 100 tvoří nějakých 0,003%. Bylo to matoucí, označení SPF  100 navozovalo pocit 100% ochrany (což není možné) a přitom odfiltroval jen o pár tisícin procenta více. Evropská komise rozhodla používat jako nejvyšší možný faktor ochrany SPF 50. Pokud má tedy například i 90, stejně nese krém označení SPF 50.

Zjednodušené počty:

Pokud potřebujete vědět, jak dlouho můžete na slunci pobývat, zjednodušeně si jej můžete vypočítat tak, že váš čas (dle fototypu) vynásobíte faktorem. Příklad: svých 10 minut vynásobíte 25 (SPF faktor) = 250 minut (asi 4 hodiny). To platí pouze v tom případě, že aplikujete dostatečné množství a opakujete (po pocení, koupání…).  Dobu 4 hodin během 1 dne nepřekračujte.

Popis fototypu (ciltlivost na slunce) 1 – 4

Fototyp 1

Světlá pleť, často pihy, blond nebo rusé vlasy, modré nebo zelené oči. Kůže je velmi citlivá na slunce, vždy se spálí a nikdy se neopálí. Čas, za který se kůže spálí, je mezi 3 až 10 minutami.

Fototyp 1

Světlá pleť, ale mírně tmavší než fototyp 1. Blond nebo temně blond vlasy. Modré, šedé a zelené oči. Kůže velmi citlivá na slunce, opálí se pomalu. Nejprve se může spálit a poté zhnědne. Čas, za který se kůže spálí, je mezi 10 a 20 minutami.

Fototyp 3

Tmavší pleť. Tmavě blond nebo hnědé vlasy, zelená a hnědá barva očí. Kůže je jen mírně citlivá na slunce, opálí se snadno a rychle, opálení dlouho vydrží. Čas, za který se kůže spálí je mezi 20 a 30 minutami.

Fototyp 4

Světle hnědá pleť. Tmavě hnědé nebo černé vlasy. Tmavé oči. Kůže není citlivá na slunce, opálí se rychle a hodně, opálení dlouho vydrží. Čas, za který se kůže spálí, je 40 minut.

Pracovala jsem 25 let v lékárně a téma opalování bylo v létě na denním pořádku. Lidé často za spálení považují až situaci, kdy je kůže rudá a až bolestivá (popřípadě se vytvoří puchýře). Když se dělají testy, měří se zánět kůže – nepatrné zčervenání.

Lidé si často pletou zčervenání kůže s opálením. Pokud mají pocit, že byli na sluníčku pár hodin a jsou opálení, pak jsou spálení. Pigment se tvoří mnohem déle a ta barva kůže je známkou spálení kůže. Je to známkou toho, že čas strávený na slunci byl delší, než je vhodné a aplikace ochranného krému nebyla dostatečná (množství, opakování).

Jak si poprvé objednat na e-shopu – návod

Chci vám první nákup maximálně zjednodušit a natočila jsem pro vás názorné video , se kterým to určutě zvládnete. Vyhnete se mnohým úskalím a budete přesně vědět, co je potřeba. Natočila jsem vše krok za krokem a můžete se mi dívat pod ruce.

Ukázku objednávky i s kódy a cenami jsem vložila pod video. Stačí kliknout na tlačítko níže.

ČERVENCOVÁ AKCE – DÁREK PRO VÁS

Když jsem otevřela svůj balík s letními novinkami a uviděla ten nádherný kartáček z limitované edice, hned jsem dostala nápad. To by byl ale krásný dárek pro vás!

Nemůžu to odkládat, pak už nemusí být v prodeji. Rozhodla jsem se pro „DÁRKOVÁNÍ“ i nyní v červenci. Možná oceníte další barvu, většinou je vás doma víc než dva.

Okouzlující novinky v katalogu Eurony 2024

 Co vás potěší v novém katalogu 2024     Ceny zůstávají stejné, to vás jistě potěší. Vzhledem k nárůstu cen obecně je obdivuhodné, že Eurona drží stále stejné ceny. Tak to je to první, co vám chci předat. Nyní se podíváme, co nového v katalogu naleznete....

Napište mi

420-6443895880

Pin It on Pinterest

Share This